Ameraucana ve Araucana tavukları arasındaki en büyük farklar nelerdir?

Ameraucana ve Araucana tavukları arasındaki en büyük farklar nelerdir?

Her iki ırk da, mavinin çeşitli tonlarında renkli kabuklarla yumurta bırakır, bezelye taraklarına sahip olur ve kırmızı kulak kepçeleri olmalı. Bunun ötesinde tanınmış kanatlı standartlarının gerekliliklerini karşılayan örneklerde birkaç benzerlik mevcuttur. Ticari kuluçkahaneler tarafından Araucanas (veya Ameraucanas) olarak satılan tavukların belki de yüzde 99’u ne tür gerekleri karşılayarak, aslında mongrel (başka bir deyişle Easter Egg tavukları).

Amerikan Tavukçuluğu Birliğine (APA) göre Araucana cinsi rumpless (kuyruk yok) ve kulak kuyruklarına sahip olmalıdır. Kulak kuyrukları, genellikle kulak deliği bölgelerinde veya yakınında bulunan küçük cilt tabakalarından tüylenerek büyüyen tüylerin kümesidir. Bu özellik benzersizdir.BİZE Araucana ırkı. Bu özellik, her iki ebeveynden de miras aldığında, adlandırılmamış civcivler için neredeyse daima öldürücüdür. Bu nedenle, Tuffed Araucanas daima genetik olarak saf değildir, yani doğru üretmezler ve her zaman yüz yüze bir “temiz yüzlü” yavru üretirler.

Öte yandan Ameraucana ırkı, yüz bölgesinde kuyruk ve spor küpeleri ve sakalara sahiptir. Bu özellikler gerçek bir ıslahtır. Her iki ırkın da diğer şartları APA’nın Mükemmellik Standardı’nda ve Amerikan Bantam Derneği’nin (ABA) Bantam Standardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.